Erkekte Cinsellik
 • Penis ve Cinsellik   ( 5 Öğeler )

  Penis kelime anlamı olarak kuyruk anlamına gelmektedir. Penis içinde uzunlamasına süngerimsi dokular içeren ve içinde idrar ve meninin geçtiği kanalı içeren en önemli  erkeklik organıdır .Penis erkekte iki uyluk arasında,  torbaların yani skrotum’un önünde sarkık olarak bulunan silindirik yapılı bir organdır

 • Penis Eğriliği   ( 3 Öğeler )

  Peniste eğrilik, hem estetik hem de işlev olarak erkekte  cinsellikte önemli sorunlar yaratabilir ve eğrilik kişilerde doğuştan veya sonradan olabilir. Doğuştan olan eğrilikler görüntü olarak sorunlara neden olmalarına karşın, genellikle cinsellikte fazla zorluk yaratmaz.

 • Penis Kırılması   ( 3 Öğeler )

  Penis kırılması ürolojik bir acil durumdur. Penis bir kemik olmadığı için aslında olay kırılma değil, ereksiyonu sağlayan dokuları çevreleyen kılıfın (tunika albuginea) yırtılmasıdır

 • Penis Estetiği   ( 5 Öğeler )

  Penis  yapısının  standardın dışındaki farklılıklar estetik kaygıları ortaya çıkarmakta ve neticede bazı erkeklerde psikolojik sorunlara yol açabilmektedir. Bu estetik kaygı mutlaka dikkatli bir şekilde hekim tarafından değerlendirilmelidir .

 • Penis Hastalıkları   ( 16 Öğeler )

  Erkek genital organlarının ve özellikle penisin hastalıkları ve penisin lezyonları, enfeksiyonlara bağlı hastalıklardan ve kansere kadar birçok deri hastalıklarını içermektedir. Bu hastalıkların bir kısmı enfeksiyonlara ve kanser gibi değişimlere bağlı olmasına rağmen bir kısmı  da penisin yapısal bozukluklardır.

 • Sünnet ve Cinsellik   ( 1 Makale )

  Sünnet bir cerrahi müdaheledir, ve bütün cerrahi müdaheleler gibi bazı  riskleri vardır. Oldukça sık yapılan bu cerrahi işlemin komplikasyon oranı % 2′ye kadar çıkabilmektedir ...

 • Erken Boşalma   ( 7 Öğeler )

  Erken boşalma problemi, cinsel terapi görmek için başvuran çiftlerin yaşadığı en yaygın problemlerin başındadır. Aslında erken boşalma sorunu kişiden kişiye değişen bir kavramdır. Bazı erkekler 30 saniyede boşalırken, bazıları bunu daha uzun sürdürebilmektedirler. 

 • Geç Boşalma   ( 4 Öğeler )

  Erkeklerde en rastlanan sorunlardan biri geç boşalmadır. Bu durum erkeğin cinsel ilişki sırasında boşalamaması olarak açıklanabilir.Boşalma sorunu ciddi boyutlardaysa yani cinsel ilişki sırasında erkek boşalamıyorsa bir üroloji uzmanına başvurması ve durumu utanmadan açıklaması gerekmektedir.

 • Geri Boşalma   ( 3 Öğeler )

  Erken boşalma dışındaki diğer ejekülasyon sorunları nadir görülen problemlerdir. Bunlardan boşalama sorunu ve özellikle prostat ameliyatı sonrası görülen geri boşalma sorunu bazen erkeklerde psikoloji sorunlara neden olabilmektedir.

 • Sertleşme Sorunu (İmpotans)   ( 3 Öğeler )

  Impotans yani ereksiyon,sertleşme sorunu  cinsel temas için yeterli sertliği elde edememe veya ilişkiyi sonlandırabilecek kadar koruyamama durumudur.Erkekte ilk önce cinsel ilişki için ereksiyon, sertleşme başlatılacak, daha sonra sertleşme sağlanacak ve bu devam ettirilecektir. İşte bu üç unsuru yerine getiremeyen bir durum var ise  sertleşme sorunundan bahsedilmektedir.

 • Cinsel İsteksizlik   ( 3 Öğeler )

  Erkekte cinsel isteksizlik libido kaybı, eksiliği olarak değerlendirlmektedir.Libido cinsel arzu ya da cinsel ilişkiye duyulan ilgidir. Libido düşüklüğü (cinsel isteksizlik) yaşayan erkeklerin ereksiyon ,  sertleşme bozukluğu konusunda değil, sadece cinsel güdüleri, istekleri ve arzuları  konusunda sorunludurlar.

 • Cinsel Soğukluk (Frijidite)   ( 5 Öğeler )

  Cinsel soğukluk veya veya diğer adı ile frijidite  yeterli cinsel uyarı olmasına rağmen kadının cinsel arzu duymaması durumudur. Cinsel ilgi ve isteksizlik, cinsel düşünce ve davranışlarına yansır ve gittikçe ciddileşen bir ailevi-cinsel soruna dönüşür ve toplumumuzda % 20 civarında olduğu tahmin edilmektedir.

 • Seks Düşkünlüğünü (Satiriasis)   ( 6 Öğeler )

  Aşırı cinsel istek, cinsel azgınlık ve seks düşkünlüğü bir hastalık mıdır?Evet bu bir hastalıktır.Cinsel Doyumsuzluk, Hiperseksüalite adı verilir Bazı erkekler ve kadınlar ben her dakika seksi düşünüyorum, aşırı düşkünüm, seks yapamadan duramıyorum derler.

 • Orgazm Bozuklukları (Retarde Ejakulasyon)   ( 1 Makale )

  Erkekte orgazm bozukluğu veya orgazm olamama sorunu  (retarde ejakulasyon) daha seyrek görülen bir cinsel işlev bozukluğudur. Klinik çalışmalar, cinsel işlev bozukluğu tedavisi için başvuran erkeklerin  % 3-8’ inde bu bozukluğun saptandığını göstermektedir.

 • Ağrılı Cinsel İlişki   ( 6 Öğeler )

  Erkekte cinsel ilişki sırasında duyulan ağrının hemen her zaman fiziksel bir nedeni vardır; psikolojik sorunlar ağrı yerine sertleşme güçlüğüne yol açar. Erkekte cinsel ilişkde ağrının yaygın nedenleri şunlardır.

 • Erkeğin G Noktası   ( 2 Öğeler )

  G noktası ve orgazm konusu bir efsane mi?. Hayır kadınlarda g noktasının varlığı bilinmekte ve bilim adamları tarafından da kesin olarak tanımlanmıştır. Bu özel noktayı ilk olarak  Alman jinekolog Ernst Gräfenberg tarif etmiştir...

 • Cinselliği Olumsuz Etkileyen Faktörler   ( 11 Öğeler )

  Cinselliği olumsuz etkileyen bir çok faktör vardır Erkeklerde özellikle yorgunluk, stres,sigara, hamile bırakma korkusu, ilişkinin yaşandığı ortam, durum da cinselliğin nasıl yaşanacağını, cinselliğin evlilik dışı yaşanması cimselliği olumsuz etkilemektedir.

 • Cinsel Gücü Arttıran Afrodizyaklar   ( 5 Öğeler )

  Erkeklerde cinsel sorunların giderilmesinde yararlanılan ilaç seçeneklerinin giderek artmasına karşılık, bitkisel tedavi seçeneklerini tercih edenlerin sayısı da oldukça yüksektir.Bu amaçla bitkisel ürünlerin tercih edilmesinde en önemli etken, `doğal olması nedeniyle zararsız olduğu` düşüncesidir.

 • Erkekte Eşcinsellik (Gay)   ( 7 Öğeler )

  cinsellik kişinin cinsel ilgi ve isteğinin kendisiyle ayni cinsten kişilere dönük olduğu cinsel yönelimin adıdır. Eşcinsel kelimesi, kendi cinsinden hoşlananlara  ve kendi cinsi ile cinsel ilişki yaşayanlara verilen genel bir isimdir.

 • Mastürbasyon   ( 5 Öğeler )

  Masturbasyon  kadın veya erkeğin kendi kendine cinsellik yaşaması veya cinsel doyuma ulaştırması için elle veya bir cisim ile veya seks aleti yardımı  yaptığı eyleme denir.Bir çeşit kendi kendini cinsel tatmin dir.

 • Prostat ve Cinsellik   ( 3 Öğeler )

  Prostat bir salgı bezidir ve hemen mesane’nin (idrar kesesi) altındadır. İdrar, idrar kanalının içinden geçerek akar ve penis’ten atılır. İdrar kanalı ise penis’e prostat’ın içinden geçerek ulaşır...

 • Sistemik Hastalıkar   ( 8 Öğeler )

  Artrit, Koroner Hastalıklar, İnme, Diyabet, Parkinson, Cerrahi girişimler ve uzun süre kullanılan ilaçların yan etkileri cinselliği etkileyebilir. Özellikle hayatı tehdit eden veya vücut görüntüsünde değişikliğe yol açabilecek ve özgüveni azaltacak bazı hastalıklar psikolojik olarak ta cinselliği etkiler...

 • Andropoz   ( 11 Öğeler )

  Andropoz, ‘Andro’ yani erkek ve ‘pause’ yani ara vermek kelimelerinin birleşiminden meydana gelen bu sözcük olup, erkekliğe ara vermek gibi düşünülse de aslında bu, gerçeği tam olarak yansıtmamaktadır.

 • Gebelikte Cinsel Sorunlar   ( 5 Öğeler )

  Erkek baba olma sürecinde çoğunlukla  stres ve sıkıntı  yaşar, bu konuda karısıyla daha az konuşur.Hamile eşiyle cinsel yaklaşımdan kaçınma, gebeliğe zarar verme korkusu,  bebeğin eşinin yaşamındaki yerini kıskanma, yetersizlik konusunda anksiyete, sıkıntı  ve tabii ki   depresyon yaşayabilir...

 • Kadın Tipi Meme (Jinekomasti)   ( 1 Makale )

  Jinekomasti veya diğer adı ile “erkekte kadın tipi meme”, erkeklerde memelerin büyümesi ve bazı olaylardaysa süt salgılaması olayıdır. Bazı erkeklerde buluğ çağında memelerin büyüdüğü görülür. Bu tip jinekomasti doğal karşılanır, geçicidir ve kesin nedeni bilinmemektedir...

 • Cinsel İlişki ve Hastalıklar   ( 15 Öğeler )

  Cinsel yolla bulaşan hastalıkların en önemli birincil belirtileri erkek ve kadınlarda üreme organlarında akıntı ( bu belirti olmadan da enfeksiyon olabilir) yaralar siğiller barsak hastalıkları...